logo
logo

DOWIEDZ SIĘ , JAK MOŻESZ SIĘ WŁĄCZYĆ W NASZĄ INICJATYWĘ

DOŁĄCZ DO NAS

Inicjatywa Dzikie Karpaty jest oddolnym ruchem społecznym. Nasze działania nie byłyby możliwe bez społecznego zaangażowania obywatelek i obywateli zaniepokojonych losem karpackich lasów. Jeśli chcesz włączyć się w działania, nic nie stoi na przeszkodzie. Nie wymagamy dyplomów ani doświadczenia. Jedynymi warunkami dołączenia, są chęć do działania i akceptacja wartości bezprzemocowości oraz braku hierarchii.

 

Każdego lata organizujemy aktywistyczne obozy w Bieszczadach, w czasie których podejmujemy różne działania mające na celu lepszą ochronę karpackich lasów. Prowadzimy działania edukacyjne i informacyjne. Patrolujemy las, sprawdzając czy w czasie prac leśnych nie jest łamane prawo a jednocześnie pokazując skalę zniszczeń jakie powodowane są nawet tymi legalnymi wycinkami. Kiedy wymaga tego sytuacja, organizujemy protesty i manifestacje.

 

Jesteśmy w Puszczy Karpackiej, również w innych porach roku. Jesień i zima to okres intensywnych polowań, między w innymi w czasie rykowiska, kiedy zbieramy się w Karpatach, aby nagłośnić problem polowań na jelenie w czasie ich okresu godowego.
Jeśli nie możesz przyjechać w Karpaty, nic nie szkodzi. Można wesprzeć działania zdalnie, lub w miejscu Twojego zamieszkania. Ludzie z całej Polski tworzą grafiki, organizują koncerty, montują filmy, piszą teksty, przygotowują analizy prawne organizują spotkania informacyjne, mobilizacyjne czy benefitowe.

 

Jeśli chcesz pomóc napisz do nas na: dzikiekarpaty@gmail.com lub skorzystaj z formularza poniżej. Razem możemy ocalić karpackie lasy.

DOŁĄCZ DO NAS | Pozwólmy PUSZCZY KARPACKIEJ BYĆ SOBĄ