logo
logo

DOWIEDZ SIĘ , JAK MOŻESZ SIĘ WŁĄCZYĆ W NASZĄ INICJATYWĘ

DOŁĄCZ DO NAS

Chcesz spędzić czas w otoczeniu dzikiej przyrody, działając w ważnej sprawie wraz z innymi wspaniałymi, pełnymi pasji osobami? Chcesz poznać nowych ludzi i wspólnie zmieniać świat na lepsze? Chcesz zdobyć nowe umiejętności, a może podzielić się własnymi? Chcesz aktywnie zaangażować się w oddolny ruch społeczny i wesprzeć działania na rzecz utworzenia Turnickiego Parku Narodowego?
Przyjedź do nas i dołącz do pokojowej blokady!  Na weekend, tydzień lub tyle, ile chcesz.
Nie mogąc dłużej bezczynnie czekać i patrzeć jak niszczone są nasze ostatnie naturalne lasy, rozpoczęliśmy okupację mającą na celu zatrzymanie wycinki i wywozu drewna z jednego z najcenniejszych fragmentów projektowanego TuPN. Chcemy zwrócić uwagę społeczeństwa oraz decydentów na pilną potrzebę objęcia ochroną tego wyjątkowego miejsca. Zamierzamy zostać tu, póki nie rozpoczną się konkretne działania w kierunku utworzenia Turnickiego Parku Narodowego.

 

Jak nas znaleźć?

pinezka: https://goo.gl/maps/MjZhcJvdUZBKCRDh9

Jesteśmy na obszarze projektowanego Turnickiego Parku Narodowego, przy drodze z Makowej do Arłamowa. Dokładne współrzędne to: 49.61781, 22.62532.

Jeżeli nie dysponujesz własnym transportem, możesz skorzystać z komunikacji publicznej, wsiadając w bus z Przemyśla do Makowej. Busy odjeżdżają z dworca autobusowego, w  dni powszednie i soboty o  7:30, 11:30, 14:15.

Jadąc busem, warto poprosić kierowcę, by zatrzymał się na  krzyżówce w Makowej -jest to przystanek na żądanie. Z tamtąd do blokady wiedzie już prosta droga. Możesz pokonać ją pieszo (1-1,5h spaceru), lub złapać stopa, co jest bardzo prostą i skuteczną metodą dotarcia na blokadę.

 

Co warto ze sobą zabrać?
Namiot, karimatę i ciepły śpiwór, płaszcz przeciwdeszczowy, kalosze, latarkę, menażkę, termos, biodegradowalne środki czystości, sprzęt do wspinaczki – jeśli masz własny. Nie zabieraj alkoholu, ani środków odurzających – jesteśmy tu dla lasu, nie dla zabawy.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Napisz do nas na priv albo na dzikiekarpaty@gmail.com
Jeśli nie możesz przyjechać w Karpaty, nic nie szkodzi. Możesz wesprzeć działania zdalnie, lub w miejscu Twojego zamieszkania. Ludzie z całej Polski tworzą grafiki, organizują koncerty, montują filmy, piszą teksty, przygotowują analizy, organizują spotkania informacyjne, mobilizacyjne czy benefitowe.
Co możesz zrobić już dziś:
1. Podpisz petycję o utworzenie Turnickiego Parku Narodowego: https://naszademokracja.pl/…/zadamy-utworzenia…
2. Wesprzyj nas finansowo:  https://pomagam.pl/turnickiteraz
3. Udostępniaj nasze posty, rozmawiaj ze znajomymi, pisz do decydentów. Jeśli mamy coś zmienić, potrzebujemy społecznej mobilizacji.
4. Zorganizuj spotkanie dla swojej społeczności i opowiedz im o Turnickim lub zaproś kogoś od nas aby opowiedział o sytuacji na miejscu.
#TurnickiTERAZ #TurnickiParkNarodowy
Przeczytaj więcej o Turnickim, o blokadzie i naszych postulatach.
Razem możemy ocalić karpackie lasy.

DOŁĄCZ DO NAS | Pozwólmy PUSZCZY KARPACKIEJ BYĆ SOBĄ